قبول وکالت در کلیه امور حقوقی

امور قضایی در ایران اصولا به دو دسته ی حقوقی و کیفری تقسیم می شوند. این دو دسته از نظر موضوع، ادله، مرجع رسیدگی، کارشناسان و مسیر رسیدگی به طور کلی با یکدیگر متفاورت بوده و حتی در برخی از موارد الفاظ و واژگان نیز تحت تاثیر این تقسیم بندی معانی متفاوتی می گیرند. البته دسته ای دیگر نیز به نام پرونده های خانواده وجود دارد که ماهیتا با زیر مجموعه ی دعوی حقوقی و یا دعوی کیفری قرار می گیرند.

درباره دعاوی حقوقی

از جمله منابع امور حقوقی می توان به قانون مدنی ، قانون چک ، قانون روابط موجر و مستاجر، قانون تجارت، برخی مواد قانون حمایت از خانواده، برخی مواد قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی، قانون بانکی و پولی کشور، آیین نامه های اجرایی سازمان ها و…اشاره کرد.

امور حقوقی جزء طولانی ترین پرونده های قضایی محسوب شده و در برخی موارد از زمان ثبت دادخواست تا اولین جلسه رسیدگی مدتی زمان می برد. این بازه زمانی در شهرهای شلوغ یقینا بیشتر از سایر شهرها نیز می باشد.

مراجع صالح رسیدگی به این پرونده ها دادگاه های حقوقی عمومی، دادگاه های تجدید نظر، شوراهای حل اختلاف، سازمان اجرائیات ثبت اسناد رسمی و… می باشد. برای شروع پرونده های حقوقی در اکثر امور باید از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی اقدام نمود. می توان از شهادت شهود، قراردادهای رسمی، قراردادهای عادی، اقرار طرفین، علم قاضی، استعلامات مختلف از مراجع ذیربط و اقامه ی سوگند به عنوان مواردی از ادله ی اثباتی پرونده های حقوقی نام برد.

برخلاف امور کیفری قاضی دستور تحقیق به ضابط قضایی را نمی دهد و به جمع آوری مدارک نمی پردازد و صرفا با تعیین وقت رسیدگی به اخذ اظهارات طرفین پرداخته و مدارک تقدیمی را مطالعه می کند و بر اساس آنها به صدور رای مبادرت می ورزد.
در این حالت مسلما وکیل حقوقی باید دارای قلمی تاثیرگذار برای نوشتن لوایح و دادخواست بوده و با زیرکی و دقت نظر مدارک مناسب را جمع آوری و به قاضی ارائه دهد تا با این اقدام مسیر را برای صدور رای مطلوب موکل همراه سازد. موسسه حقوقی راد با همکاری با اساتید مجرب و وکلای باتجربه ی پایه یک دادگستری فضای مطمئنی را برای موکلین عزیز فراهم آورده است.

نظر کارشناسان درباره دعاوی حقوقی

محمد شهسواری شیرازی
محمد شهسواری شیرازیوکیل پایه یک دادگستری
بیشتر بخوانید
موسسه حقوقی برهان در تلاش است با معرفی بهترین وکیل حقوقی در تهران به شما عزیزان ، شما را در طول مسیر رسیدن به موفقیت در پرونده های حقوقیتان کمک کند.
رامین زگرد
رامین زگردوکیل پایه یک دادگستری
بیشتر بخوانید
وکیل حقوقی در تهران باید به طور تخصصی در هر یک از رشته های حقوقی فعالیت کرده و با کسب تجربه ی مفید خود و موکلش را از لغزش در مسیر پرونده مصون بدارد.
قبل
بعدی

وکیل حقوقی

وکیل حقوقی علاوه بر تسلط بر تمامی منابع حقوقی باید توانایی بالایی در جمع آوری مدارک و ادله داشته باشد. همچنین وکیل حقوقی خود باید به علم و فن تجارت نزدیک بوده و نحوه های رایج و متداول داد و ستد در بازار روز را بشناسد. دقت زیاد و نکته بینی وکیل حقوقی در این امور بسیار تعیین کننده می باشد تا بتواند در هنگام جمع آوری مدارک و اخذ توضیحات موکل موضوع را تحلیل کرده و با استفاده از علم و آگاهی حقوقی خود شرایط را با مواد قانونی تطبیق داده و بهترین مسیر را برای اقدامات موکل انتخاب کند. تشخیص مسیر درست اقدامات قانونی در پرونده های حقوقی به نحوی خود نیمی از راه موفقیت پرونده را تضمین می کند. البته با توجه به گستردگی امور حقوقی باید دانست که بهترین وکیل حقوقی، وکیل متخصص در همان امر است برای مثال یک وکیل با تجربه ی بالا در انجام پرونده های چک نمی تواند تضمینی برای پیروزی در پرونده ی ملکی یا برعکس باشد

چرا وکلای موسسه حقوقی برهان ؟

سابقه ی درخشان وکلای این مجموعه در پیروزی پرونده های حقوقی نکته بارز تفاوت این موسسه ی حقوقی با سایر مراکز وکالتی است. تخصص انحصاری وکلای مجموعه در تک تک پرونده های حقوقی باعث دلگرمی و اعتماد به نفس بالای موکلین در مواجه با پرونده های حقوقی خود بوده و بعضا در هنگام حضور در جلسه ی رسیدگی بسیار تاثیرگذار و مسمر ثمر واقع گردیده است.

گذشته از این موارد، خود موسسه حقوقی راد به واسطه ی همکاری دراز مدت در پرونده های مختلف و شناخت بسیار زیاد از توانمندی وکلای حقوقی خود می تواند انجام وکالت پرونده های حقوقی همراهان عزیز را به نحو احسنت در تمامی مراحل پیگیری (دادگاه، شورای حل اختلاف ، دادگاه تجدید نظر و… ) تضمین نماید.

انجام اموری مانند: مطالبه ی مهریه، وصول چک و سفته، الزام به تنظیم سند، حضانت فرزند، قراردادهای مالی، الزام به ایفای تعهد، پرونده های معوقات بانکی و … همه زیر مجموعه ی پرونده های حقوقی قرار می گیرند. از این جهت یافتن وکیل حقوقی در سطح کشور من جمله تهران که به تمامی موارد یاد شده به طور تخصصی اشراف کامل داشته باشد بسیار حائز اهمیت است.

انجام مراحل اجرای حکم

به علت ازدیاد پرونده ها در تهران ، سختی رفت و آمد و دشواری انجام مراحل اجرای حکم و الزام محکوم به ایفای تعهداتش وکیل حقوقی در تهران باید دارای پشت کار بالا و حسن سابقه باشد تا بتواند با علم ، تجربه و پیگیری های مستمر خود موکل را در کوتاه ترین زمان ممکن به حصول نتیجه ی مناسب برساند.