ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری

هر گونه فعالیت اقتصادی و تجاری در موضوعات مختلف، نیازمند تاسیس و ثبت شرکت است. مدارک و ضوابط خاصی برای ثبت انواع شرکتها در نظر گرفته شده است. در سامانه پایدار ثبت قصد داریم تمامی این مراحل و شرایط مورد نیاز برای ثبت شرکت را به صورت کامل بررسی کنیم.

مراحل ثبت شرکت

ارائه مشاوره کاملا تخصصی و رایگان توسط کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی برهان جویان دادگستر

اطلاعات هویتی اعضاء شرکت، انتخاب نوع شرکت، تعیین سرمایه شرکت، کد پستی محل شرکت، انتخاب نام، تعیین درصد سهام سهامداران ویا سهم الشرکاء، تعیین سمت مدیران و وضعیت حق امضاء شرکا

ثبت مشخصات اعضاء شرکت و سایر اطلاعات مورد نیاز ارائه شده از سوی موکلین در سامانه اینترنتی و پذیرش

پس از حدود ۱ الی ۲ روز کاری از زمان پذیرش اولیه، یکی از نام های مورد درخواست شما تایید می گردد

مدارک و اوراق شرکت، مانند اساسنامه و غیره توسط کارشناسان موسسه مشهور تنظیم می شود و پس از امضاء موکلین، به همراه سایر مدارک به اداره ثبت شرکت ها ارسال می گردد

پس از حدود ۵ الی ۷ روز کاری، شرکت در اداره ثبت شرکت ها به ثبت میرسد و وکلای موسسه حقوقی مشهور با مراجعه به اداره ثبت شرکت ها آگهی ثبتی و اوراق شرکت ثبت شده را دریافت می نمایند

چرا موسسه حقوقی برهان

موسسه حقوقی برهان از موسسات بسیار معدودی است که توسط وکیل پایه یک دادگستری تاسیس شده و اداره می شود و از همین جهت این اطمینان وجود دارد که خدمات ارائه شده از جانب ما کاملاً تخصصی و با رعایت کلیه اصول و موازین فنی، حقوقی، اخلاقی و قانونی انجام میگیرد. موسسه حقوقی برهان سال های زیادی است که در زمینه تاسیس و ثبت شرکت ها، ثبت برند ، مشاوره حقوقی، داوری و وکالت در دعاوی مهم از جمله طلاق توافقی در سراسر ایران به فعالیت می پردازد و با دارا بودن مجرب ترین کارشناسان حقوقی و ثبتی و بهره مندی از وکلای پایه یک دادگستری خبره، تجربه ای به یادماندنی و لذَت بخش از خدمات حقوقی و ثبتی را برای متقاضیان گرامی فراهم آورده است و امروزه به لطف الهی و به اذعان مشتریان و موکلین گرامی، به عنوان یکی از معتبرترین موسسه ثبت شرکت ایران شناخته می شود.

مزایای ثبت شرکت

 • باعث منظم شدن و انجام فعالیت ها به صورت ساماندهی شده می شود.
 • فعالیت های کسب و کار شما قانونی می شود.
 • جذاب اعتماد افراد، نهاد ها و دیگر شرکت ها برای استفاده از خدمات و عقد قراداد
 • شرکت در مزایدات و مناقصات سایر شرکت ها
 • امکان دریافت نمایندگی در شهر ها و استان های مختلف
 • امکان استفاده از وام و تسهیلات بانکی
 • ایجاد سابقه برای شرکت و بالا رفتن ارزش و دارایی کسب و کار

با ثبت شرکت می توانید اعتبار و ارزش کسب و کار را بالا ببریدو مشتریان به شرکت هایی که به صورت رسمی به ثبت رسیده باشند، اعتماد بیشتری دارندو ضمناً بسیاری از شرکت ها و سازمان ها برای عقد قرارداد و استفاده از خدمات و محصولات شما، ابتدا استعلام های لازم در مورد شرکت شما را گرفته و سپس اقدام به قرارداد همکاری می کنند.

علاوه بر این زمانی که یک شرکت را به صورت رسمی به ثبت برسانید، می توانید از مزایای قاننونی برای دریافت وام های دولتی استفاده کنید. با ثبت شرکتها می توانید در مناقصه ها و مزایده های رسمی و دولتی شرکت کرده و از این طریق به سود و درآمد قابل توجهی برسید.

علاوه بر این اگر قصد داشته باشید کسب و کار خود را گسترش دهید، نیاز به اعطای نمایندگی در شهر ها و استان های مختلف دارید که این امر نیز نیازمند ثبت و تاسیس قانونی شرکت ها می باشد.

برای مناطق آزاد نیز یک محرک مالیاتی در نظر گرفته شده است. کسانی که در مناطق آزاد شرکت خود را به ثبت می رسانند، می توانند تا 20 سال از پرداخت مالیات معاف باشند.

وکیل ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت، کار نسبتاً خسته کننده و سیستماتیکی است که انجام آن از حوصله بیشتر افراد خارج است. برای آنکه یک شرکت به ثبت برسد باید اقداماتی را انجام داد. این اقدامات توسط بهترین وکیل ثبت شرکت قابل انجام و پیگیری است. ثبت شرکت و مؤسسه توسط وکیل ثبت شرکت در نهایت دقت و وسواس انجام می پذیرد تا از دوباره کاری اجتناب شود.

مراحل ثبت شرکت در وادی امرمسئله پیچیده ای به نظر نمی رسد. اما باید توجه نمود که مراحل ثبت شرکت، خیلی هم ساده نیست. یعنی باید دقیق و حساب شده انجام گیرد.

ثبت تغییرات در شرکت ها نیز خود پروسه دیگری است که نیازمند دقت نظر است. بدیهی است هر گونه کم توجهی می تواند تا مدتها وقت متقاضیان را به هدر دهد. حتی شاید مجبور شوند برای چند بار به پله اول بازگردند و دوباره اقدامات را از اول آغاز کنند.

ثبت موسسات غیر تجاری

موسسات غیر تجاری از حداقل دو نفر تشکیل شده که اهداف آن ها معمولا عام المنفعه می باشند. در واقع، این موسسات جهت انجام امور غیر تجاری ای مانند ارائه خدمات به منظور حل مشکلات و تامین نیازهای مردم، بدون در نظر گرفتن هیچ سود و منفعت تجاری تاسیس می شوند. در صورتی که صاحبان موسسات غیر تجاری در زمان انجام فعالیت های خود، به دنبال هر گونه سود و منفعت تجاری باشند، کار آن ها خلاف قانون محسوب شده و می تواند برای آن ها تبعات نه چندان جالبی مانند انحلال موسسه را به همراه داشته باشد. بطور کلی، موسسات غیر تجاری به دو گروه تقسیم می شوند: موسسات غیر انتفاعی موسسات غیر انتفاعی مانند موسسات قرض الحسنه، خیریه، خدماتی و احزاب سیاسی به منظور اهداف عام المنفعه و حل مشکلات افراد جامعه تشکیل می شوند. از این رو، از پرداخت مالیات معاف می باشند. همچنین، این نوع موسسات غیر تجاری برای شروع فعالیت خود، می بایست از نیروی انتظامی تاییدیه لازم را دریافت نمایند. موسسات انتفاعی موسسات انتفاعی مانند موسسات حقوقی، فنی حرفه ای، آموزشگاه های زبان و مدارس غیر انتفاعی با اهداف عام المنفعه، به منظور دریافت سود مالی و تقسیم آن بین اعضا تشکیل می شوند. در واقع، خدمات ارائه شده توسط این نوع موسسات غیر تجاری می تواند هم برای مردم و هم برای شرکای موسسات منافع مادی و معنوی داشته باشد. موسسات انتفاعی اجازه انجام هیچ گونه معامله ای را نداشته و تنها افرادی مجاز به ثبت آن ها هستند که از مدارک تحصیلی مرتبط با فعالیت موسسه برخوردار باشند. همچنین پیش از ثبت این گونه موسسات، صاحبان آن ها می بایست از اداره کل نیروهای انتظامی مجوز لازم را دریافت نمایند.

قوانین موسسه غیر تجاری

 • هیچ گونه محدودیتی در میزان سرمایه موسسه وجود ندارد.
 • هیچ گونه محدودیتی در میزان سرمایه موسسه وجود ندارد.
 • برای ثبت موسسه، نیاز به سرمایه بخصوصی نمی باشد.
 • سرمایه مورد نیاز جهت ثبت موسسه، حداقل یک میلیون ریال بوده که قابل افزایش می باشد.
 • سرمایه لازم برای تاسیس موسسه، می تواند علاوه بر شرکا، توسط شرکت های خصوصی (داخلی یا خارجی) و یا نهادهای دولتی نیز تامین شود.
 • شرکت ها و نهادهای تامین کننده سرمایه موسسه به هیچ عنوان، نمی توانند بخشی از آن باشند.
 • تامین سرمایه می تواند از طریق پرداخت وجه، کمک های نقدی و یا دریافت وام بلاعوض صورت گیرد.
 • از عناوینی مانند کانون٬ انجمن، بنگاه و هر عنوان غیر دولتی و ملی دیگری می توان در نام موسسه استفاده کرد.
 • انتخاب بازرس در این موسسات، ضروری نمی باشد.
 • هیچ گونه محدودیتی در مدت زمان فعالیت مدیران موسسه وجود نداشته، اما برای بازرسان حداکثر یک سال می باشد.
 • موسسه غیر تجاری دارای یک مجمع عمومی فوق العاده و عادی بوده که تعیین اعضای هیئت مدیره از وظایف آن محسوب می شود.